Možná vás do Zlína přivádějí pracovní povinnosti, možná chcete dětem ukázat slavnou zoologickou zahradu Zlín-Lešná. V každém případě si tu po náročném dni můžete dopřát atmosféru jako u moře – v hotelu Amenity Wellness Spa na třídě Tomáše Bati.

Hotel Amenity poskytuje příjemné ubytování v centru Zlína pro rodiny, mladé páry i obchodní cestující. Jeho saunový svět je zařízen nejmodernějšími technologiemi německé firmy Klafs. Tradiční finskou saunu a alternativní sanarium zde doplňuje whirlpool, Kneippův chodník a parní lázně – solná a bylinná.

Co dokáže solná parní lázeň

Solná parní lázeň Amenity Wellness Spa Zlín nabízí teplotu 45 až 50 stupňů, méně než finská sauna, v níž je 90 až 100 stupňů. V solné parní lázni zároveň inhalujete sůl, takže se cítíte jako při pobytu u moře. Nepotíte se tolik jako ve finské sauně. Solná parní lázeň prospívá pokožce, detoxikuje organismus, posiluje pohybový systém, krevní oběh a prospívá dýchání.

Všeobecně o saunování

Saunování je lidstvu známo už více než 900 let. Postupně se vytvořily osvědčené postupy. Především je nutno dostatečně pít – před saunováním i poté. Nejlépe vodu či neslazený čaj.

Zpočátku v sauně pobývejte jen okolo 10 minut. Po saunování využijte ochlazovací bazén, nebo mírnější variantu – ledový déšť. Před dalším vstupem do sauny asi 15 minut odpočívejte. Zlínský hotel Amenity Wellness Spa vám k tomuto účelu nabízí relaxační místnost s tradičními lehátky i moderními vodními postelemi.

Efekt pravidelného saunování je stálý. Návštěvami sauny posilujete imunitu a bojujete proti mnoha nemocem, zejména nachlazení a chřipce. Využijte proto Amenity saunový svět a ubytování v centru Zlína se skvělými snídaněmi od jara do zimy – kdykoliv budete potřebovat.

Amenity Zlín ve Zlíně hodnocení