Jednou z dalších služeb našeho Wellness hotelu Amenity Zlín, je kromě ubytování Zlín a masáže Zlín, také náše sauna a saunový svět Zlín. Znáte původ slova sauna? A co takhle sauna a její jednotlivé fáze saunování?

Původ slova sauna

Sauna je původně finské slovo, označující malou místnost, která se používá k ohřátí těla nad normální tělesnou teplotu. Sauna je velmi dobře izolovaná od okolí, je obložena dřevem a nachází se v ní saunová kamna, díky kterým může být sauna vyhřátá až na teplotu od 60 do 120°C.

Sauna Zlín a fáze saunování

Sauna by měla být člověkem navštívena až po předcházející očistě a důkladném osušení, aby teplo mohlo působit na pokožku bez překážek. V případě studených nohou by měla být sauna navštívena až po jejich teplé koupeli.
Sauna i saunový svět Zlín byl vytvořen tak, aby v něm organismus odpočíval. I z tohoto by sauna neměla působit na Vaše tělo déle než deset minut. Pokud byste se v průběhu této doby necítili dobře, měla by být Vámi sauna opuštěna.

Sauna Zlín a fáze ochlazení

Po fázi saunování následuje ihned fáze ochlazení, tedy pomalé polévání vodou od spodní části těla po horní, a to nejčastěji formou sprchy, kterou je naše sauna a saunový svět vybaven. Teprve poté následuje koupel v ochlazovacím bazénu a odpočinek o přibližně stejné délce jako doba, po kterou na Vás sauna svým teplem působila.  Po důkladném ochlazení může být sauna Zlín navštívena podruhé, potřetí, dle vaší libosti.

Sauna Zlín a tekutiny

Tekutiny, o které Vás sauna a saunový svět Zlín připravil, doplňte pitím minerálky nebo ovocné šťávy, pivo ani káva se nedoporučují. Náš saunový svět Zlín například nabízí možnost doplnit tyto tekutiny v baru, se kterým naše sauna Zlín sousedí.

Pozvánka k nám

Navštivte náš Welness hotel a penzion Amenity Zlín, jehož součástí je také naše sauna a saunový svět Zlín či naše masáže Zlín. Dopřejte si krásné chvíle klidu, které Vám sauna Zlín nabízí, doplňte tekutiny v našem baru a ubytujte se v našem skvělém hotelu. Nezáleží na tom, zda jste na rodinném výletě či služební cestě, náš Wellness hotel a penzion Amenity Zlín Vám nabízí možnost příjemně strávených chvil, relaxace a odpočinku po náročných dnech.

Naše sauna a saunový svět Zlín je zde právě pro Vás.

Vstup do SPA je od 13 let (děti)  pouze za doprovodu dospělé osoby. Toto opatření slouží k zajištění klidu pro relaxaci hostů.

Vstup do wellness zóny je ze zdravotních a hygienických důvodů bez plavek.

Užitečné informace

Amenity Zlín ve Zlíně hodnocení